Σάββατο 15 Αυγούστου 2015

Αποτελέσματα Μπουντεσλίγκα

Μπορούσια Ντόρτμουντ-Μπορούσια Μενχέγκλαντμπαχ 4-0
Σκόρερς του αγώνα:Ρόις 15',Ομπαμεγιάνγκ 21',Μχιταριάν 33' 50'

Άφησαν πίσω τους την περσινή σεζόν και έδειξαν με το καλημέρα την δύναμή του απέναντι στην Γκλάνμπταχ.Στο 1ο ημίχρονο πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ να είναι 3-0 υπέρ τους.Δίκαια βγήκε νικήτρια σε αυτό το ματς.Στο ματς έπαιξε και ο Σωκράτης Παπασταθόπουλος ο οποίος είχε και την ευκαιρία να κάνει αυτός το 4-0 λίγο πριν λήξει το 1ο ημίχρονο.

Βέρντερ Βρέμης-Σάλκε 0-3
Σκόρερς του αγώνα:Σελασιέ (αυτογκόλ) 34',Μοτίνγκ 68',Χούντελαρ 85'

Ξεκινήσε πολύ καλά η Σάλκε με αυτήν την εμφατική νίκη της στην πρεμιέρα μέσα στην Βρέμη.Έπαιξε πολύ καλά η Σάλκε σε όλο το ματς.Η Βέρντερ ήταν κατώτερη στο ματς,όπως αποδείχτηκε από το σκορ,και δεν μπόρεσε να κάνει κάτι απέναντι στην οργανωμένη αμυντικά και επιθετικά Σάλκε.

Μπάγερ Λεβερκούζεν-Χόφενχαϊμ 2-1
Σκόρερς του αγώνα:Κίσλινγκ 45',Μπραντ 71' - Ζούμπερ 5'

Ξεκίνησε την σεζόν με νίκη η Λεβερκούζεν.Στο ματς μπήκε δυνατά η Χόφενχαϊμ και προηγήθηκε με το γκολ του Ζούμπερ στο 5'.Η Λεβερκούζεν μπόρεσε αρχικά να ισοφαρίσει πριν το ημίχρονο και στο 71' μπόρεσε να ανατρέψει την εις βάρος της κατάσταση χάρης στο γκολ του Μπραντ.

Άουγκσμπουργκ-Χέρτα Βερολίνου 0-1
Σκόρερ του αγώνα:Καλού (πέναλτι) 48'

Πρεμιέρα με νίκη για την Χέρτα.Το ματς δεν είχε καλό ρυθμό ούτε πολλές φάσεις.Οι ομάδες έμειναν με 10 παίκτες πρώτα η Άουγκσμπουργκ με την δεύτερη κίτρινη του Μπομπαντίγια στο 45' και μετά η Χέρτα με την δεύτερη κίτρινη του Μπίρενς στο 66'.Το δεύτερο ημίχρονο άρχισε καλά για την Χέρτα με το πέναλτι που ευστόχησε ο Καλού και έτσι κατάφερε να πάρει του 3 πόντους

Μάιντζ-Ίνγκολσταντ
Σκόρερ του αγώνα:Χίντερσιρ 66'

Νίκη για την νεοφώτιστη στην πρεμιέρα.Άξιζε να πάρει την νίκη γιατί έπαιξε καλύτερα από την Μάιντζ.Ήταν ένα ματς χωρίς πολλές φάσεις παρόλα αυτά η Ινγκολστάντ με το γκολ του Χίντερσιρ κατάφερε να πάρει το τρίποντο.

Ντάρμσταντ-Αννόβερο 2-2
Σκόρερς του αγώνα:Χέλερ 31' 54' - Μπέντσοπ 48',Σουλού (αυτογκόλ) 62'

Ισοπαλία για την νεοφώτιστη Ντάρμσταντ και για το Αννόβερο στην πρεμιέρα.Εκπληκτικό ματς από τον Χέλερ.Το Αννόβερο θα μπορούσε να κάνει την ανατροπή αν έβαζε το πέναλτι ο Ερντίνκ στο 59'.Ο Μπέντσοπ,ο παίκτης που ισοφάρισε 1-1,μπήκε μόλις άρχισε το δεύτερο και 2 λεπτά μετά σκόραρε.