Κυριακή 16 Αυγούστου 2015

Αποτελέσματα Μπουντεσλίγκα

Βόλφσμπουργκ-Άιντραχτ Φρανκφούρτης 2-1
Σκόρερς του αγώνα:Πέρισιτς 13',Ντοστ 17' - Ρέινατρτζ 19'

Νίκη στην Πρεμιέρα έκανε και η Βόλφσμπουργκ η οποία είχε νικήσει για το Γερμανικό Σούπερ Καπ την Μπάγερν Μονάχου και συνέχισε την φόρμα της.Μπήκε πολύ νωρίς στο παιχνίδι με τα γκολ των Πέρισιτς και Ντοστ στο 13' και στο 17' αντίστοιχα.Η Άιντραχτ μείωσε 2 λεπτά αργότερα με τον Ρέιναρτζ.Μετά η Βόλφσμπουργκ κλείστηκε στην άμυνα της και κράτησε το σκορ χάρης την καλή αμυντική της λειτουργία.Η Άιντραχτ είχε αρκετές ευκαιρίες στο δεύτερο ημίχρονο αλλά δεν κατάφερε να αλλάξει κάτι.

Στουτγάρδη-Κολωνία 1-3
Σκόρερς του αγώνα:Ντινταβί (πέναλτι) 79' - Μοντέστε (πέναλτι) 75',Τσόλερ 77',Οσάκο 90+2'

Νίκη στην 1η αγωνιστκή για την ομάδα της Κολωνίας.Το σκορ ήταν πλασματικό.Η Στουτγάρδη ήταν αυτή που έπαιξε καλύτερα και αυτή που έκανε τις ευκαιρίες.Τα γκολ άρχισαν να μπαίνουν στο τελευταίο 15λεπτο.Προηγήθηκε η Κολωνία 0-2.Η Στουτγάρδη μείωσε 2 λεπτά μετά με το πέναλτι του Ντινταβί.Στην συνέχεια όμως δεν μπόρεσε να κάνει τίποτα και στο 90' πέτυχε και άλλο γκολ η Κολωνία με τον Οσάκο.